• Objavio
  • 07 May 2024
  • 12:01 PM

Bivši fudbaler Intera, a dugogodišnji trener Atletico Madrida, Diego Simeone dočekan je ovacijama navijača na stadionu Giuseppe Meazza, ali njegov tim nije pokazao puno toga.

Inter je slavio minimalnim rezultatom pogotkom Marka Arnautovića u 79. minuti utakmice, ali pred uzvratnu utakmicu je sve otvoreno. Znamo koliko je Atletico Madrid opasan u ovakvim duelima, a taktičku sposobnost ekipe Diega Simeonea nije potrebno puno isticati. Ipak, ono što možda i više od rezultata brine Diega Simeonea je igra njegovih fudbalera. Inter je u utakmici imao više od igre, i po mnogima je zaslužio i više od 1:0. Atletico Madrid se apsolutno povukao, a utakmicu je završio bez upućenog udarca na gol Sommera.

Trener Intera, Simone Inzaghi se pokazao u velikim utakmicama, a i ovoga puta je nadmudrio svog protivnika. Iako se očekivalo da će Atletico Madrid kako se utakmica bliži kraju napasti, Inter to nije dozvoljavao, Inzaghi je svoje igrače konstantno slao ka naprijed.

Na poluvremenu je zbog povrede igru napustio Marcus Thuram, a zamijenio ga je Marko Arnautović. Ubrzo zatim, Arnautović je propustio nekoliko izglednih situacija za gol, i djelovalo je da će utakmicu završiti kao tragičar, sve do 79. minuta utakmice. Sjajno je pratio situaciju, i našao se na pravom mjestu nakon udarca Lautara Martineza.

marko arnautovic

Inter je uputio čak 19 šuteva ka golu Jana Oblaka, a ove sezone su u tom segmentu uspješniji bili jedino Getafe i Real Madrid. Imat će Atletico Madrid uprkos aktivnom rezultatu jako težak zadatak, ako znamo da je Inter čak 21 put u 34 duela sačuvao svoju mrežu. Po tome je tim Simonea Inzaghija najuspješniji u Ligama Petice.

Riječi hvale za rad Simonea Inzaghija imala je i uprava Intera, a Beppe Marotta je kazao da je Inzaghi blizu toga da ostvari sve ono što je zamislio. “Savladao je velike kritike i pritisak. Kada je stigao, bilo mu je potrebno vremena da se adaptira, ali put kojim ide je fantastičan. Uživamo u njegovom poslu, i nadamo se dugoj saradnji”, kaže Sportski direktor Beppe Marotta.

Sigurno da silno motiviše i izjava Diega Simeonea, koji misli da je Inter trenutno jedna od najkvalitetnijih ekipa u Europi. “Igrali smo ranije ove sezone protiv Real Madrida, i mislim da nema razlike između njih i Intera”.

inter tim

Uzvratna utakmica će se odigrati 13. Marta 2024. godine, a sigurno da će novoizgrađeni Civitas Metropolitan Stadion biti ispunjen do posljednjeg mjesta, i da će navijači davati silnu podršku svojoj ekipi. Atletico Madrid će sigurno znatno drugačije ući u uzvratni okršaj, a da li će se rizik isplatiti ili neće, to ćemo saznati za 3 sedmice.