EURO 30/06: Bellingham spasio Englesku, Furija opet sjajna!

• Objavio
  • 30 Aug 2024
  • 11:35 AM

Drugi dan osmine finala UEFA EURA 2024 je iza nas, a kao i prethodnog dana imali smo priliku pratiti 2 duela.

• Engleska 2:1 Slovačka

• Španija 4:1 Gruzija

Gareth Southgate je zasigurno vidio kraj svog trenerskog angažmana, ali onda se pojavio, ko drugi nego Jude Bellingham, a zatim i Harry Kane. Ipak, ono što se piše Engleskoj na kraju dana je prolazak u četvrtfinale i duel sa Švicarskom. Španija sa druge strane ne prestaje da oduševljava svojom mladošću i kvalitetom.

Furija dominantno do četvrtfinala

Španija je pružila još jedan dominantan performans uprkos tome što su primili prvi gol na ovom EURU. Tim koji sa trenerske pozicije predvodi Luis de la Fuente ne prestaje da oduševljava, a na ovom prvenstvu su reprezentacija koja je uvjerljivo najviše pokazala za sada. Njihov protivnik u četvrtfinalu će biti Njemačka, te ćemo ostati bez jednog velikog favorita.

Strijelac gola za Gruziju je bio Robin Le Normand (autogol), dok su za Španiju redom pogađali Rodri, Fabian Ruiz, Nico Williams i Dani Olmo. Važno je napomenuti da su i Williams i Ruiz uz postignuti gol dodali i asistenciju. Španija je utakmicu završila sa 72% posjeda, a uprkos golu koji su primili, svom protivniku nisu dopustili niti jedan udarac u okvir gola.

Yamal i Williams

Englezi uz puno poteškoća u četvrtfinalu

Engleska je kreirala pravu dramu u završnici utakmice protiv Slovačke koja je imala vodstvo sve do 95. minute utakmice. Gareth Southgate je sigurno već vidio prestanak svog trenerskog angažmana u Engleskoj, ali se uz puno sreće barem još nekoliko dana zadržao na klupi.

Strijelac gola za Slovačku je bio Ivan Schranz u 25. minuti utakmice, dok je Englesku u životu ostavio Jude Bellingham golom u 95. minuti utakmice, a na samom početku produžetka u 91. minuti Harry Kane postavlja konačnih 2:1. Engleska će se u četvrtfinalu sastati sa Švicarskom, koja će zasigurno puno kvalitetnija selekcija od Slovaka.