EURO 09/07: Yamal dominira! Blijeda predstava Mbappea!

• 30 Aug 2024
  • 11:27 AM

Prvi polufinalni duel UEFA EURA je iza nas, te smo dobili prvog finalistu:

• Španija 2:1 Francuska

Duel istinskih velikana Europe smo imali priliku pratiti od 21:00h, a nakon silnog iščekivanja i dosta tvrdih utakmica, zaslužili smo jednu pravu fudbalsku ljepoticu sa puno lijepih poteza. Pala su tri gola u prvom poluvremenu, a ujedno je viđen i najljepši gol u dosadašnjem dijelu EURA.

Španci su pokazali zašto se smatraju glavnim favoritima još od kraja grupne faze, a ovoga puta su pokazali karakter i vratili se iz rezultatskog deficita protiv moćnih Trikolora. Djeluje da je Luis de la Fuente naučio grešku iz duela sa Njemačkom, te se pri vodstvu nije branio nego napadao.

Lamine Yamal gol

Francusku je u vodstvo nakon 9 minuta igre doveo Randal Kolo Muani nakon sjajne asistencije Kyliana Mbappea, a Španija je u periodu od 21. do 25. minuta utakmice postigla dva gola i postavila konačnih 2:1. Strijelci za Furiju su bili Dani Olmo i Lamine Yamal koji je vrlo vjerovatno postigao i najljepši gol na ovom EURU.

Tim Luisa de la Fuentea je kreirao čudo, a iskusnom treneru se zasigurno isplatilo vjerovanje u mlade fudbalere koji su i nosioci njegove igre. Prvenstveno tu ciljamo na Lamine Yamala koji uz Nica Williamsa i Danija Olma igra briljantno, a njega smo i naznačili kao jednog od potencijala koji bi mogli bljesnuti. Mladi as Barcelone je sa 16 godina i 362 dana postao najmlađi strijelac u historiji velikih reprezentativnih takmičenja.

Španci su jedina selekcija koja u dosadašnjem dijelu EURA ima maksimalan učinak, te su sigurno i najkonstantnija selekcija. Bez obzira ko prođe u prestojećem duelu između Engleske i Nizozemske, Furija će biti blagi favorit.

Francuzi su završili svoju blijedu predstavu na ovom EURU, te definitivno nisu opravdali ono što se od njih očekivalo. Napad nije funkcionisao, Kylian Mbappe je igrao košmarno prvenstvo kao i Antoine Griezmann. Nije tu mogao pomoći ni najbolji strijelac u historiji reprezentacije Olivier Giroud koji je odigrao svoje posljednje takmičenje u reprezentativnom dresu.