KK Dubai startovao pobjedom nad Crvenom Zvezdom u ABA ligi!

• Objavio
  • 23 Sep 2024
  • 08:02 AM

Debitant u ABA ligi, i novoosnovani klub KK Dubai je započeo svoju avanturu pobjedom protiv prošlogodišnjeg šampiona Crvene Zvezde. Utakmica je u konačnici završena rezultatom 86:84, a domaćin je pokazao da će biti ozbiljna konkurencija u ovoj sezoni, kao što se i očekivalo.

KK Crvena Zvezda je jasno uz KK Partizan glavni favorit za titulu, a Dubai se po mnogim analizama nametnuo kao neko ko bi mogao iznenaditi i izboriti plasman u samu završnicu. Rano je još uvijek za bilo kakve procjene, ali pojedinačni kvalitet definitivno imaju. Veliki broj igrača koji su dugo godina nastupali u ABA ligi, pa i u Euroligi.

Gosti nisu niti jednom poveli u drugom poluvremenu, a Dubai je već krajem prve četvrtine napravio lijepih +12. Najbolji pojedinci u redovima Dubaija bili su Nate Mason (18p i 3sk), Awadu Abass (17p i 4sk) i Klemen Prepelič (16p, 3sk i 10 as) koji je definitivno prvo ime ovog susreta.

Crvena Zvezda je imala nešto veći broj raspoloženih pojedinaca, ali falio je doprinos sa klupe koji po pravilu imaju u velikoj mjeri. Nikola Kalinić (16p, 5sk i 1as) je bio najefikasniji, a pratili su ga Isaiah Canaan (13p), Luka Mitrović (12p i 6sk), Nemanja Nedović (11p) i novo veliko pojačanje kluba  Cody Miller-McIntyre (10p, 1sk i 4as).

KK Dubai će narednu utakmicu igrati 29. septembra u Sloveniji protiv Cedevita Olimpije, dok će Crvena Zvezda u svojoj dvorani dočekati KK Mornar iz Bara. Imat će gosti sve teži i teži zadatak s obzirom da 4. oktobra startaju i sa obavezama u Euroligi. Njihov prvi protivnik će biti Paris, a šanse za prve bodove su već tada vrlo izgledne.