Kolo obilježio magični Cole Palmer! Ten Hag pred otkazom!

• Objavio
  • 01 Oct 2024
  • 06:59 AM

Chelsea i Brighton su nam priredili jednu od najzanimljivijih utakmica od početka Premierligaške sezone 2024/25, a potpuni fokus je na sebi držao svih 90 minuta Cole Palmer. Vidjeli smo 6 golova na utakmici i ogroman broj šansi na obje strane, a utakmica je završena rezultatom 4:2.

Ono u čemu su oni neutralni navijači uživali su stravično loše odbrane obje ekipe, a poseban razlog za zabrinutost ima Enzo Maresca s obzirom na nesigurnost koju je pokazao njegov golman, Robert Sanchez. Chelsea djeluje kao da je konačno pronašao formu, a sve dok Palmer pruža maestralne utakmice nema razloga za strah.

Za Brighton su pogađali Georginio Rutter u 7. i Carlos Baleba u 34. minuti utakmice, a oba gola su došla kao proizvod velikih grešaka Sancheza koji je u moru golmana Plavaca trebao biti ona najpouzdanija opcija.. Chelsea je pogađao u 21., 28., 31., i 41., minuti, a svaki put je strijelac bio isti, Cole Palmer. Postao je tako jedini fudbaler u historiji lige koji je tresao mrežu 4 puta za poluvrijeme.

Ten Hag ponovo ponižen na svom stadionu..

Manchester United i Tottenham su trebali odigrati jednu neizvjesnu utakmicu i obilježiti veliki derbi 6. kola Premier lige, ali Spursi su pokazali kvalitet više i demonstrirali silu na Old Traffordu. Dosta će se pričati i o spornom crvenom kartonu koji je zaradio kapiten ekipe Bruno Fernandes. Utakmica je i prije i poslije toga išla u smjeru Tottenhama koji je na kraju slavio rezultatom 0:3.

Tottenham je i bez Son Heung-mina pružio jednu sjajnu utakmicu od samog početka, a ono što je također bitno je da su najzad uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutom. Pogađali su za tim Angea Postecogloua redom: Brennan Johnson, Dejan Kuluševski i Dominic Solanke. Prijetio je i United u nastavku utakmice, ali nisu uspjeli doći ni do utješnog pogotka.

Fokus je još jedanput na Eriku ten Hagu, a i navijači su se počeli pitati šta ga još drži na klupi nakon 2 osvojena sporedna trofeja i više od 600 miliona loše potrošenog novca. Nakon bolnog poraza od Liverpoola, bod je uzeo Twente, a zatim je istim rezultatom kao i Liverpool slavio Tottenham. Sve te utakmice bile su na Old Traffordu, i djeluje da je pitanje dana kada će se klub zahvaliti ten Hagu.

Erik ten Hag

Također, naš Tip Dana za ovaj susret je prošao uspješno, a kvota koju smo ponudili je 1,84. Liverpool je izbio na vrh tabele, a City je još jedanput remizirao. Ono što nas raduje je podatak da je između 1. i 10. tima na tabeli razlika svega 6 bodova i da ćemo gledati veliki broj ekipa u borbi za vrh, barem do prve polovine sezone.

• Bournemouth 3:1 Southampton

Kada je u pitanju donji dio tabele, Everton je konačno došao do prve pobjede u sezoni nakon što je na poluvremenu gubio, a Wolvesi još uvijek ne mogu da se sastave. Trenutno su oni na posljednjoj poziciji, a u zoni ispadanja se nalaze još Southampton i Crystal Palace.