Liga prvaka - rezultati 19/09: Iznenađenja i crveni kartoni!

• Objavio
  • 20 Sep 2024
  • 07:59 AM

Treći, a ujedno i posljednji dan prvog kola Lige prvaka je iza nas. Još jedanput smo imali priliku da uživamo u novih 6 utakmica, a uz neizvjesne utakmice do kraja smo imali crvene kartone, kao i prva iznenađenja u novoj sezoni takmičenja:

• Crvena Zvezda 1:2 Benfica

• Feyenoord 0:4 Bayer Leverkusen

• Atalanta 0:0 Arsenal

• Atletico Madrid 2:1 Leipzig

• Brest 2:1 Sturm Graz

• Monaco 2:1 Barcelona

Moglo bi se reći da je ovo za kladioničare najgora noć prvog kola. Barcelona je iznenađujuće izgubila na gostovanju gdje su se očekivali bodovi, a Arsenal ponovo izgleda blijedo u Ligi prvaka. Gotovo savršen je bio performans Bayer Leverkusena, a Atletico je na sebi svojstven način došao do nove teške pobjede.

Crvena Zvezda vs Benfica

Benfica je na izuzetno neugodnom gostovanju došla do važna 3 boda. Crvena Zvezda je na terenu izgledala jako dobro, ali nažalost nakon 2 primljena gola. U drugom poluvremenu su bili puno bolji rival na terenu, ali je Benfica uspjela zadržati vodstvo i slavila sa 1:2.

Strijelci golova za Benficu bili su reprezentativci Turske, Kerem Akturkoglu i Orhan Kokcu dok je za Crvenu Zvezdu vodstvo uspio smanjiti Milson u 86. minuti utakmice. Crvena Zvezda može biti jako zadovoljna igrom svojih fudbalera, ali bodovi su izostali na utakmici gdje se to očekivalo.

Feyenoord vs Bayer Leverkusen

Domaćin je sa velikim ambicijama da iznenadi ušao u novu sezonu Lige prvaka, ali su u prvom kolu potpuno demolirani od strane Bayer Leverkusena. Igrom i nisu, ali rezultatski 0:4 zvuči izuzetno neprihvatljivo, naročito što je taj rezultat na semaforu bio nakon 45 minuta igre.

Imao je Feyenoord poništen gol u 9. minuti utakmice, i to je sve što su ponudili. Za tim koji sa klupe predvodi Xabi Alonso ponovo je blistao Florian Wirtz koji se 2 puta upisivao u strijelce, a pored njega su strijelci bili još i Alejandro Grimaldo i Timon Wellenreuther (autogol).

Atalanta vs Arsenal

Jedina utakmica bez golova i zasigurno najdosadnija sinoć je bila između Atalante i Arsenala. Očekivali smo jednu lijepu utakmicu, a dobili smo potpuno tvrd susret bez puno uzbuđenja. Atalanta je imala penal koji Retegui nije iskoristio, odnosno Raya ga je odbranio. Da smo tada vidjeli gol, vjerovatno bi ih bilo još do kraja, ali ovako smo gledali utakmicu bez golova.

Atletico Madrid vs RB Leipzig

Očekivali smo dobru utakmicu, dobili smo sjajnu. Njemci su poveli nakon samo 4 minute igre, a Atletico je gotovo cijelu utakmicu nakon toga napadao. Znamo da karakter Simeonovog tima nikada nije bio upitan, ali jučer su još jednom na sebi svojstven način došli do punog plijena.

RB Leipzig je u vodstvo došao preko Benjamina Šeška u 4. minuti utakmice. Izjednačio je za domaće još jedanput Antoine Griezmann, da bi u 90. minuti utakmice i asistirao za Jose Mariu Gimeneza koji je postavio konačnih 2:1 i osvojio sva 3 boda za svoju ekipu.

Atletico Madrid

Brest vs Sturm Graz

Vjerovatno i najmanje atraktivan duel za gledaoce prije početka utakmice nam je ponudio sjajan duel prepun uzbuđenja, golove i crveni karton. Brest je iskoristio priliku da protiv malo slabijeg rivala pobjedom otvori svoj debitantski plasman u najelitnije europsko klupsko takmičenje.

Utakmica je u konačnici završena rezultatom 2:1 za domaćina, a strijelci golova za Brest bili su Hugo Magnetti i Abdallah Sima. Autogolom je zaostatak Sturma smanjio švicarac Edmilson Fernandes u nadoknadi prvog poluvremena. Pored 8 žutih, vidjeli smo i crveni karton fudbalera Sturma, Dimitrija Lavaleea.

Monaco vs Barcelona

Monaco je priredio najveće iznenađenje prvog kola savladavši Barcelonu na svom terenu. Duel je u najvećoj mjeri odlučio rani crveni karton Erica Garcije koji je znatno smanjio šanse Barci. Nakon toga, Monaco je bio puno bolji rival na terenu i zasluženo slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Strijelci golova za klub iz Kneževine su bili Maghnes Akliouche i George Ilenikhena. Jedini strijelac za Barcelonu je bio fenomenalni Lamine Yamal, ali to nije bilo dovoljno da tim Hansija Flicka nastavi savršeni niz. Još uvijek ovo nije znak za uzbunu s obzirom da je tek početak i da je Barcelona bila u ogromnoj mjeri oštećena ozljedama.