Liga prvaka - rezultati 18/09: Neizvjesne i teške utakmice!

• Objavio
  • 19 Sep 2024
  • 10:04 AM

Drugi dan prvog kola Lige prvaka je iza nas, a za razliku od nestvarnog prvog dana, dobili smo puno tvrđe i teže utakmice. Nismo imali priliku vidjeti toliko golova, ali smo vidjeli dosta neizvjesnosti do samog kraja utakmice:

• Bologna 0:0 Shakhtar

• Sparta Prag 3:0 Salzburg

• Celtic 5:1 Slovan Bratislava

• Club Brugge 0:3 Borussia Dortmund

• Manchester City 0:0 Inter

• PSG 1:0 Girona

Očekivao se dosta dominantniji performans PSG-a i Manchester Citya kao najatraktivnijih timova koji su jučer igrali. Baš naprotiv, dominaciju su nam pružili oni koji nemaju toliko iskustva u ovom takmičenju. Svakako da smo uživali, a novi format je tek na početku, djeluje da će se barem TV publika brzo privići..

Bologna vs Shakhtar

Ovaj duel je bio jedan od najmanje atraktivnih, a kasnije se ispostavilo s razlogom. Uzbuđenja je bilo već u 4. minuti kada gostujući tim nije iskoristio penal. Kontrolu utakmice je u najvećoj mjeri imala Bologna, ali na kraju smo dobili utakmicu koja je u konačnici završena rezultatom 0:0.

Sparta Prag vs Salzburg

Sparta je jako dobro ušla u ovu sezonu i naizgled ubjedljivo slavila protiv Salzburga rezultatom 3:0, ali slobodno možemo reći da rezultat nije najrealniji. Salzburg je u najmanju ruku bio ravnopravan rival tokom većeg dijela utakmice, ali je Sparta na sjajan način iskoristila svoje šanse. Strijelci golova za domaćina bili su Kaan Kairinen, Victor Olatunji i Qazim Laci. Imali su gosti i posjed i veliki broj udaraca ka protivničkom golu, ali nisu uspjeli postići niti jedan gol.

Celtic vs Slovan Bratislava

Škotski tim je opravdao ulogu velikog favorita i pružio sjajan performans protiv objektivno dosta slabijeg tima. Gosti su se dobro držali u prvom poluvremenu, ali već početkom drugog njihov otpor je slomljen bez većih problema, te je Celtic slavio sa konačnih 5:1.

Strijelac za gostujuću ekipu je bio Kevin Wimmer dok su za domaći tim pogađali: Kyoro Furunashi, Liam Scales, Arne Engels, Daizen Maeda i Adam Idah. Preko 55 hiljada ljudi je bodrilo domaćina sa tribina, a njihova navijačka grupa je ponovo oduševila koreografijama.

Club Brugge vs Borussia Dortmund

Club Brugge je bio u najmanju ruku ravnopravan, ako ne i bolji rival u utakmici sa Dortmundom sve do 75. minute kada su gosti došli u vodstvo. Prošlogodišnji finalista je iskoristio svoje iskustvo u Ligi prvaka i na najbolji mogući način utakmicu okrenuo u svoju korist.

Duel je u konačnici završen rezultatom 0:3, a strijelci za goste su bili Jamie Gittens (2x) i pojačanje iz Stuttgarta Serhou Guirassy. Ovaj duel je sudio Irfan Peljto, a djeluje da je sudija iz BiH sve vrijeme imao kontrolu i odradio jako dobar posao.

PSG vs Girona

PSG je dočekao Gironu koja je debitant u najelitnijem europskom takmičenju. Obje ekipe su ostale bez nosilaca svoje igre, a naročito Girona koja je ostala bez najvrijednijih pojedinaca. Girona nas nije navikla na “bunker”, ali sinoć su bili izuzetno povučeni i dopustili protivniku čak 26 udaraca ka golu.

Utakmica je završena rezultatom 1:0 u korist Parižana, a sigurno da je moglo biti i mnogo ubjedljivije s obzirom na prilike koje su stvorili. Tragičar je bio golman gostiju Paulo Gazzaniga koji je nakon 90. minuta igre postigao autogol.

Ousmane Dembele

Manchester City vs Inter

Po mnogima najkvalitetniji duel prvog kola Lige prvaka nam nije pružio golove. Utakmica je završila rezultatom 0:0 uprkos velikom broju kreiranih prilika sa obje strane. Prvo poluvrijeme je barem po broju ozbiljnih prilika pripalo gostima, dok su domaći bili dosta bolji rival u nastavku utakmice. Ipak, možemo reći da je neriješeno realan ishod iako će bodom puno zadovoljniji biti Neroazzuri.