Nikola Jokić ostvario tripl-dabl protiv svakog NBA tima!

• Objavio
  • 07 May 2024
  • 11:59 AM

Nakon Ol-Star pauze, koja svake godine sve više gubi smisao, Nikola Jokić nije izgubio ritam. Sačuvao je dvostruki MVP lige dovoljno snage da ispiše historiju u prvoj utakmici u Koloradu.

Sinoć su Lebron Džejms i Rasel Vesbtruk dobili društvo, Nikola Jokić je uspio ostvariti tripl-dabl učinak. Posljednji koji su se pridružili listi su Vašington Vizardsi, a Denver je slavio pobjedu rezultatom 130:110.

Bilo je očigledno da će Nikola ostvariti ovaj uspjeh, a malo je falilo da do njega dođe i prije poluvremena utakmice. Samo je jedna asistencija koštala Nikolu Jokića da na pauzu ode sa dvocifrenim učinkom u 3 kolone.

nikola jokic denver

Na samom početku drugog poluvremena, Nikola Jokić je zabilježio asistenciju, i više nije bilo tima protiv kojeg nije upisao tripl-dabl učinak. To je bio njegov 137. tripl-dabl u NBA karijeri.

Nikola Jokić je na kraju meča imao učinak od 21 poena, 19 skokova i 15 asistencija, a da nije zabilježio promašaj iz igre. Nikola je šutirao 10/10 iz igre, a prije njega je jedino Drejmond Grin uspio zabilježiti tripl-dabl bez promašaja iz igre.

U redovima Vašington Vizardsa je Kajl Kuzma bio najraspoloženiji, i zabilježio je 31 poen. Džordan Pul je pridodao 18 poena, ali je šutirao 4/17 iz igre. Odbrana Vašingtona je bila daleko od nivoa, a za poluvrijeme su primili 72 poena.