Seltiksi demonstrirali silu nad Karijem i društvom!

• Objavio
  • 07 May 2024
  • 11:32 AM

Boston Seltiksi su sinoć demonstrirali silu nad Golden Stejt Voriorsima, i zabilježili pobjedu sa čak 52 poena razlike. Očekivao se sudar superzvijezda, ali je utakmica protekla samo u majstorijama tandema Tejtum i Braun, a Kari i Tompson su imali košmarnu noć.

Šampioni iz 2022. godine su bili potpuno izdominirani u TD Gardenu, a Seltiksi su zabilježili 3. najubjedljiviju pobjedu u historiji franšize. Utakmica je završena rezultatom 140:88, a Seltiksi su se ovom pobjedom definitivno nametnuli kao jedan od favorita za NBA titulu.

Boston je trenutno u seriji od 11 pobjeda, a ovo je čak 3. meč u sezoni koji su pobijedili sa više od 50 razlike. Na poluvremenu je bilo nestvarnih +44, a +56 na početku četvrte četvrtine. Tada je trener Džo Mazula povukao svoje najbolje pojedince, i spriječio muka tim Stiva Kera.

tejtum i braun

Najefikasniji u redovima Boston Seltiksa su bili Džejlen Braun sa 29 poena i Džejson Tejtum sa 27 poena, a Pejton Pričard je dodao 19. Kod gostiju su dvocifreni bili Lester Kinones sa 17, Mozes Mudi sa 11 i Džerom Robinson sa 10 poena.

Boston je za 3 poena šutirao nevjerovatnih 25/49, a Golden Stejt je ubacio samo 7 trojki iz 41 pokušaja. Sada tim iz Masačusetsa ima 8 pobjeda prednosti nad Klivlendom, i nalazi se na čelu Istočne konferencije.

Stef Kari je za 17 minuta igre postigao samo 4 poena, iz igre je šutirao 2/13, a 0/9 za 3 poena. Klej Tompson je igrao 12 minuta, i postigao je 6 poena, kao i Drejmond Grin.

Očekivano Kari nije igrao u drugom poluvremenu nakon -44, a ovo je Stefu uvjerljivo najlošija utakmica ove sezone. “Boston je igrao veoma sigurno, vjerovao je u sebe i svoj identitet. Odali smo im priznanje, izašli su na teren i “nasrnuli” na nas”, rekao je Stef Kari.

Koliko su Boston Seltiksi dominantni u ovom trenutku govori podatak da u posljednjih 11 duela nema poraz, a prosječna razlika u tim mečevima je +22,1, što je ujedno najbolji učinak u historiji NBA lige.